BIELKI, HISTORIA, WYDARZENIA, OPINIE
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Download
FAQ
Kontakt
Szukaj

OPOWIADANIA
CIEKAWE FOTKI
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 51
Najnowszy Użytkownik: nowy
Witamy
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ WITAJ NA STRONIE NASZEJ MAŁEJ OJCZYZNY BIELKI@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
AKTUALNOŚCI
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

logo na stronę

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

DZIEŃ MATKI

życzenia na dzień mamy


@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

„ Życzmy Naszym kochanym mamom

Aby odnalazły w ciszy swoje myśli i marzenia,

w bliskich osobach siłę i piękno stworzenia,

w otaczającym świecie radość istnienia,

w kolorach, smakach i zapachach, wielkość natchnienia,

a w sobie prawdziwą miłość i cel do spełnienia.”


****************************************************************************

CZYTAJ WIĘCEJ Okolicznościowe Święta.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@


wiosna

***************************************************************************

Zgłowiączka wiosną

ZGŁOWIĄCZKA WIOSNĄ


wiosenna randka

WIOSENNA RANDKA

********************************************************************************************

Warto zobaczyć --CIEKAWE FOTOGRAFIE.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

PARAFIA ŚWIERCZYN - wydarzenia

******************************************************************************************************

P1210601

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Parafia w Świerczynie należy do najstarszych w naszym regionie. Powstała między 1325 a 1427 rokiem, o czym świadczą dostępne źródła historyczne. Prawdopodobnie właściciel wioski wystawił drewniany kościół pod wezwaniem św. Mateusza. Przez kolejne wieki opierał się on działaniu czasu i historycznych zawirowań. Drewniana konstrukcja, wielokrotnie remontowana, w końcu przestała spełniać swoją funkcję.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

CZYTAJ WIĘCEJwydarzenia parafialne.


@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@


PAMIĘTAMY

***************************************************************************

BÓG HONOR I OJCZYZNA

11 Listopada

****************************************************************************

Obchodzona rocznica odzyskania niepodległości przypomina nam o podstawowych wartościach obecnych w życiu każdego Polaka – patriotyzmie, wolności i obowiązku wobec Ojczyzny – realizowanych 102 lata temu i współcześnie. Stanowią one fundamenty, na których mogą wyrastać nowe pokolenia. Tylko czy dzisiaj jesteśmy w stanie realizować słowa Świętego Jana Pawła II: „Wolności nie można tylko posiadać, nie można jej zużywać. Trzeba ją stale zdobywać i tworzyć przez prawdę.” ?

Czytaj więcejWARTO ZOBACZYĆ@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

BIELKI HISTORIA I
WYDARZENIA

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

tablica

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

A WSZYSTKO ZACZĘŁO SIĘ 100 LAT TEMU

W sobotnie wrześniowe popołudnie bielczanie świętowali niecodzienną uroczystość. Wieś ukończyła 100 lat – stulecie to ważny etap w życiu miejscowości i jej mieszkańców, stąd pomysł uczczenia tego jubileuszu.

100 lat zbior

Mieszkańcy świętujący rocznicę

Czytaj dalejŚWIĘTO BIELEK.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

NASZA ŚWIETLICA NABIERA NOWEGO WYGLĄDU


Zakończył się pierwszy etap rozbudowy i modernizacji Świetlicy Wiejskiej w Bielkach zaplanowany na rok 2018

przed remontem

Świetlica sprzed remontu

CZYTAJ WIĘCEJ

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@CZYTAJ WIĘCEJ Promują Bielki i Gminę.


@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Być sołtysem

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@


LINK DO STRONY BYĆ SOŁTYSEM-czytaj więcej.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
WYJĄTKOWE ŚWIĘTA

OKOLICZNOŚCIOWE SPOTKANIA

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@


Dodane przez stasinel dnia 19. marzec 2010 22:35Czytaj więcej ˇ 11 Komentarzy ˇ 3119 Czytań - Drukuj
BIELKI WCZORAJ I DZIŚ

Witam wszystkich mieszkańców Bielek, Gości i Użytkowników przeglądających stronę miejscowości Bielki. Proponuję przyłączyć się i ją współtworzyć. Każdy użytkownik po zarejestrowaniu i zalogowaniu może dodawać informacje, ciekawe newsy, albumy i zdjęcia, związane z tematyką strony. Materiały po akceptacji moderatora zostaną zamieszczone na stronie. Użytkownik może również komentować, oceniać, dyskutować na forum strony, czy w shoutboxsie. Aby się zarejestrować konieczne jest posiadanie poczty. Jeśli jeszcze nie masz i nie wiesz jak to zrobić? Wejdź na stronę linki, dalej Ciekawe strony, następnie Przydatne strony i Rejestr poczty. Tam zgodnie z poleceniami wypełnij formularz, zapisz sobie adres, zapamiętaj hasło i możesz przystąpić do rejestracji na stronie. Tu też zapamiętaj nazwę użytkownika i hasło, bo będziesz z niego korzystał zawsze przy dodawaniu materiału do strony. Masz jakieś wątpliwości czy pytania zadaj na stronie kontakt. Odpowiedzi będą opublikowane na FAQ.
admin. strony

Otwarcie na świat poprzez Internet
Utworzenie strony miejscowości Bielki jest jednym z etapów Planu Odnowy Wsi, który został zatwierdzony przez Radę Gminy w dniu 23-12-09r, a zakładający promocję wsi i współpracę z mediami.
Odnowa wsi to innowacyjny proces kształtowania postaw społecznych, warunków życia i postępu cywilizacyjnego na obszarach wiejskich, podejmowany przez mieszkańców wsi przy wsparciu władz samorządowych. Odnowa miejscowości to szansa rozwoju, to nowe możliwości, nowe spojrzenie na swoją wieś, na jej walory przyrodnicze, kulturowe, intelektualne, historyczne i demograficzne.
Zasadniczym celem wspomnianego procesu jest wzmocnienie działań służących integracji, zacieraniu się istniejących dysproporcji rozwojowych społeczności wiejskiej w stosunku do mieszkańców miast. Odnowa powinna również dostosowywać wieś do pełnienia nowych funkcji, zarówno wobec mieszkańców wsi jak i całego społeczeństwa. Jest to również szansa zatrzymania procesu starzenia się wsi, dzięki nowym możliwościom rozwoju nie tylko zmniejszy się emigracja młodzieży, ale dzięki temu otworzy się droga do pozyskiwania nowych mieszkańców.
Idea powstania Planu Rozwoju Wsi Bielki narodziła się wraz z początkiem 2008 roku. Wtedy rozpoczęły się spotkania z mieszkańcami, rozmowy mające na celu zidentyfikowanie potrzeb społeczności wiejskiej. Pomysł stworzenia planu odnowy miejscowości i strategii rozwoju naszej wsi zrodził się dzięki uczestnictwu naszych mieszkańców w szkoleniach integracyjno – warsztatowych, przeprowadzonych przez LGD razem Dla Powiatu Radziejowskiego, na temat Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pomysł ten zdobył uznanie szczególnie ludzi młodych, którzy chcą mieszkać na wsi i swoją przyszłość wiążą z gospodarstwem rodzinnym. Dla tego też na zebraniu wiejskim w dnia 7 sierpnia 2009r podjęliśmy decyzję o przystąpieniu do opracowania planu odnowy wsi Bielki. W tym celu została powołana grupa robocza, której zadaniem było opracowania tego planu.
Chcemy, żeby za kilka lat nasza wieś była miejscem przyjaznym ludziom, w którym będzie można spokojnie żyć i pracować, bez obawy o przyszłość jej mieszkańców. Dzięki programom finansowanym z funduszy europejskich Bielki mają szansę nowoczesnego rozwoju i poprawy jakości życia.
Dodane przez stasinel dnia 19. marzec 2010 22:40Czytaj więcej ˇ 4 Komentarzy ˇ 2006 Czytań - Drukuj
Charakterystyka i położenie miejscowości Bielki
Mapa Bielek

Bielki są jedną z 42 miejscowości w Gminie Topólka. Położone na wschodnim obrzeżu gminy, południowo – wschodnim krańcu powiatu radziejowskiego, w województwie kujawsko- pomorskim. Wschodni sąsiad to wieś Rabinowo, a od południowego – wschodu Dęby Janiszewskie, Gmina Lubraniec, powiat włocławski. Od północy graniczą ze wsią Paniewek, Gmina Topólka. Strona zachodnia to wsie Świerczyn i Topólka, a od strony południowej granicę naszej wsi wyznacza rzeka Zgłowiączka lewy dopływ Wisły na wysokości Włocławka.
spływ kajakowy na rzec. Zgł.

Dodane przez stasinel dnia 27. grudzień 2009 00:00Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 1543 Czytań - Drukuj
Zasoby społeczne mieszkańców miejscowości Bielki
Wieś Bielki liczy 31 gospodarstw,175 mieszkańców, w tym 32 osoby w wieku emerytalnym. Dość liczną grupę mieszkańców Bielek stanowią dzieci i młodzież, to jest 48 osób. Zdecydowana większość mieszkańców wsi to rolnicy, a ich źródłem utrzymania są dochody uzyskane z pracy w gospodarstwie rodzinnym oraz renty i świadczenia emerytalne członków ich rodzin.
panorama wsi 2

W związku z niską opłacalnością produkcji rolniczej część mieszkańców, zwłaszcza młodych, by zaspokoić swoje ekonomiczne potrzeby emigruje za pracą poza granice Polski. Emigracja młodych mieszkańców jest przyczyną starzenia się naszej wsi i ma to duży wpływ na rozwój demograficzny.

Dodane przez stasinel dnia 26. grudzień 2009 00:00Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 2222 Czytań - Drukuj
HISTORIA BIELEK - pochodzenie nazwy
Bielki – pochodzenia nazwy nie można jednoznacznie wyjaśnić. Biele, Biel – to trawiaste łysiny śród lasów lub mokradeł, bielem porosłe. Tyle na temat pochodzenia nazwy mówi zapis w XIX wiecznym Słowniku geograficznym Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich. Nazwa miejscowości ma związek z przymiotnikiem biały. Etymologicznie z nim wiąże się wyraz błoto. Obydwa wyrazy wywodzą się z języka praindoeuropejskiego, po zrekonstruowaniu: bhělo – bhŏla. Znaczenie obydwu wyrazów wyjaśnia się masowym występowaniem na bagnach wełnianki ( rodzaj trawy ). Jej białe puszyste główki nasienne pokrywały białą barwą błota. Stąd wywodzi się określenie białość bagien.
Te informacje pozwalają nam snuć przypuszczenie, ze tereny naszej wsi niegdyś były porośnięte lasami, wśród których znajdowały się mokradła, bagna.
Takie ukształtowanie powierzchni nie pozwalało na wczesne powstawanie osad.

Dodane przez stasinel dnia 25. grudzień 2009 00:00Czytaj więcej ˇ 3 Komentarzy ˇ 4162 Czytań - Drukuj
Świetlica Wiejska i jej historia
logo na stronę

Pomysł budowy świetlicy we wsi Bielki jak wspomnieliśmy w historii wsi zrodził się pod koniec lat 70. W roku 1978, na zebraniu wiejskim podjęta została uchwała o budowie. Wybrano komitet budowy. Mieszkańcy zadeklarowali nie odpłatną pracę przy budowie. Działkę pod budowę przekazał Józef Dębowy. Materiały zostały zakupione z funduszu sołeckiego przy wsparciu finansowym ówczesnej Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Topólce, w zamian za udostępnienie zaplecza gospodarczego na placówkę handlową.

Dodane przez stasinel dnia 24. grudzień 2009 00:00Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 3039 Czytań - Drukuj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

soltys
08. luty 2020
Stanisławie to była super zima. Szkoda tych czasówsmiley Nakopaliśmy się w śniegu ale było fajniesmiley

stasinel
25. grudzień 2019
Miłego świętowaniasmiley Pomyślności w Nowym 2020Rokusmiley pozdrawiam Staśsmiley

stasinel
09. maj 2019
Witaj! Cieszymy się z każdego nowego gościasmiley Zapraszam do współpracysmiley Miłego wałęsania się po Bielkachsmileysmiley

nowy
09. kwiecień 2019
Jestem nowym nabytkiem Waszej wsi, a teras już mojejsmiley Ciekawie tu sobie żyjeciesmiley

stasinel
28. grudzień 2018
Dzięki za życzenia Dziadkusmiley No i szczęścia w Nowym Roku od Nassmileysmiley

dziadek
22. grudzień 2018
Chyba nie jest aż tak żle. ciekawie żyjemy na tych Bielkach. Wesołych Świąt kochani.

stokrotka
22. grudzień 2018
No, no!! Mikołaj komuś grozi smileyCiekawe kto na Bielkach nabroił najwięcejsmileysmiley

aga30
04. grudzień 2018
OOOjej!! Jakim jestem ważnym gościemsmiley

stasinel
06. listopad 2018
Witaj Aga30!!!! Jesteś naszym złotym jubilatemsmileyt.z 50 gościem na naszej stronie. Bardzo proszę rozgość sięsmileysmiley

xawery
03. listopad 2018
Piękną macie jesieńsmiley Gratulujęsmiley Po wyborach coś Ci napiszę, oczywiście na meilasmiley

Archiwum

Copyright © 2006

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl