BIELKI, HISTORIA, WYDARZENIA, OPINIE
Nawigacja
Strona Główna
Galeria
Artykuły
Linki
Forum
Kategorie Newsów
Download
FAQ
Kontakt
Szukaj

OPOWIADANIA
Z OBRAD WIEJSKIEGO PARLAMENTU
WAKACJE 2011
PROMUJĄ GMINĘ
DOŻYNKI WIEJSKIE W TORZEWIE
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 50
Najnowszy Użytkownik: aga30
Witamy
WITAJ NA STRONIE NASZEJ MAŁEJ OJCZYZNY BIELKI
FOTO AKTUALNOŚCI
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

WYBORY 2018


Image and video hosting by TinyPic

SZANOWNI MIESZKAŃCY BIELEK I GALONEK


Bardzo serdecznie dziękuję za Wasz udział w wyborach. Myślę, że po części była to odpowiedź na moje zaproszenie. Szczególnie dziękuję tym wszystkim, którzy poparli moją kandydaturę. Dzięki Wam zostałem radnym VIII kadencji Rady Gminy Topólka. Bez Waszego głosu nie byłoby mojego zwycięstwa. Dziękuję!

Z poważaniem: Stanisław Wojtysiak@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Image and video hosting by TinyPic

A WSZYSTKO ZACZĘŁO SIĘ 100 LAT TEMU

W sobotnie wrześniowe popołudnie bielczanie świętowali niecodzienną uroczystość. Wieś ukończyła 100 lat – stulecie to ważny etap w życiu miejscowości i jej mieszkańców, stąd pomysł uczczenia tego jubileuszu.

Czytaj dalejŚWIĘTO BIELEK.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@


@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@


SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Image and video hosting by TinyPic

By tradycji stało się zadość, licznie zgromadzone dzieci w świerczyńskiej świątyni 16 grudnia oczekiwały na przybycie Mikołaja.

CZYTAJ WIĘCEJwydarzenia parafialne.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

******************************************************************************************************


@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Image and video hosting by TinyPic

Parafia w Świerczynie należy do najstarszych w naszym regionie. Powstała między 1325 a 1427 rokiem, o czym świadczą dostępne źródła historyczne. Prawdopodobnie właściciel wioski wystawił drewniany kościół pod wezwaniem św. Mateusza. Przez kolejne wieki opierał się on działaniu czasu i historycznych zawirowań. Drewniana konstrukcja, wielokrotnie remontowana, w końcu przestała spełniać swoją funkcję.

CZYTAJ WIĘCEJwydarzenia parafialne.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Z OKAZJI DNIA SAMORZĄDOWCA ROZMOWA Z JANINĄ JARZYNOWSKĄ SOŁTYSEM SOŁECTWA BIELKI


Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

BIELKI - samorządność zaczyna się w sołectwie

Właśnie mija rok, odkąd powierzyliśmy ponownie we władanie pani Janinie Jarzynowskiej nasze sołectwo. To dobra chwila, aby dokonać krótkiego podsumowania działalności sołtysa.
Pani Janino, jak minął pierwszy rok drugiej kadencji pełnienia funkcji sołtysa ?
No cóż, minął pomyślnie, dużo się chciało. Mierzyliśmy siły na zamiary i dzięki temu wszystko skończyło się dobrze.

CDN. na stronie" Być Sołtysem"

LINK DO STRONY BYĆ SOŁTYSEM-czytaj więcej.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

BIELCZANKI ZAGRAŁY DLA ORKIESTRY

Image and video hosting by TinyPic

Panie z KGW BIELCZANKI z Bielek włączyły się do zbiórki pieniędzy w ramach WOŚP. W tym roku była ona przeznaczona, podobnie jak w ubiegłych latach, na szczytny cel: „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”

Image and video hosting by TinyPic

CZYTAJ WIĘCEJ Promują Bielki i Gminę.

WYJĄTKOWE ŚWIĘTA

Image and video hosting by TinyPic

8 Marca o godz. 17:00 Świetlica Wiejska Bielki

Odbył się wieczorek z okazji Dnia Kobiet zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Bielczanki”.
W tym szczególnym dniu, w ramach integracji

CZYTAJ WIĘCEJ link obok

OKOLICZNOŚCIOWE SPOTKANIA
BAL KARNAWAŁOWY U BIELCZANEK

Image and video hosting by TinyPic

W ostatnią sobotę karnawału Świetlica Wiejska w Bielkach była miejscem kolejnej imprezy integracyjnej zorganizowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich ,,BIELCZANKI”. Była to zabawa karnawałowa w której uczestniczyli nie tylko mieszkańcy Bielek

WARTO ZOBACZYĆ

UWAGA
W albumie stare fotografie dodano nowe zdjęcia, jeśli znasz historię, czy posiadasz inne informacje na temat zamieszczonych fotografii bardzo proszę dodaj w komentarzu, to opisy zostaną uzupełnione
Dodane przez stasinel dnia 19. marzec 2010 22:35Czytaj więcej ˇ 11 Komentarzy ˇ 2675 Czytań - Drukuj
BIELKI WCZORAJ I DZIŚ

Witam wszystkich mieszkańców Bielek, Gości i Użytkowników przeglądających stronę miejscowości Bielki. Proponuję przyłączyć się i ją współtworzyć. Każdy użytkownik po zarejestrowaniu i zalogowaniu może dodawać informacje, ciekawe newsy, albumy i zdjęcia, związane z tematyką strony. Materiały po akceptacji moderatora zostaną zamieszczone na stronie. Użytkownik może również komentować, oceniać, dyskutować na forum strony, czy w shoutboxsie. Aby się zarejestrować konieczne jest posiadanie poczty. Jeśli jeszcze nie masz i nie wiesz jak to zrobić? Wejdź na stronę linki, dalej Ciekawe strony, następnie Przydatne strony i Rejestr poczty. Tam zgodnie z poleceniami wypełnij formularz, zapisz sobie adres, zapamiętaj hasło i możesz przystąpić do rejestracji na stronie. Tu też zapamiętaj nazwę użytkownika i hasło, bo będziesz z niego korzystał zawsze przy dodawaniu materiału do strony. Masz jakieś wątpliwości czy pytania zadaj na stronie kontakt. Odpowiedzi będą opublikowane na FAQ.
admin. strony

Otwarcie na świat poprzez Internet
Utworzenie strony miejscowości Bielki jest jednym z etapów Planu Odnowy Wsi, który został zatwierdzony przez Radę Gminy w dniu 23-12-09r, a zakładający promocję wsi i współpracę z mediami.
Odnowa wsi to innowacyjny proces kształtowania postaw społecznych, warunków życia i postępu cywilizacyjnego na obszarach wiejskich, podejmowany przez mieszkańców wsi przy wsparciu władz samorządowych. Odnowa miejscowości to szansa rozwoju, to nowe możliwości, nowe spojrzenie na swoją wieś, na jej walory przyrodnicze, kulturowe, intelektualne, historyczne i demograficzne.
Zasadniczym celem wspomnianego procesu jest wzmocnienie działań służących integracji, zacieraniu się istniejących dysproporcji rozwojowych społeczności wiejskiej w stosunku do mieszkańców miast. Odnowa powinna również dostosowywać wieś do pełnienia nowych funkcji, zarówno wobec mieszkańców wsi jak i całego społeczeństwa. Jest to również szansa zatrzymania procesu starzenia się wsi, dzięki nowym możliwościom rozwoju nie tylko zmniejszy się emigracja młodzieży, ale dzięki temu otworzy się droga do pozyskiwania nowych mieszkańców.
Idea powstania Planu Rozwoju Wsi Bielki narodziła się wraz z początkiem 2008 roku. Wtedy rozpoczęły się spotkania z mieszkańcami, rozmowy mające na celu zidentyfikowanie potrzeb społeczności wiejskiej. Pomysł stworzenia planu odnowy miejscowości i strategii rozwoju naszej wsi zrodził się dzięki uczestnictwu naszych mieszkańców w szkoleniach integracyjno – warsztatowych, przeprowadzonych przez LGD razem Dla Powiatu Radziejowskiego, na temat Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pomysł ten zdobył uznanie szczególnie ludzi młodych, którzy chcą mieszkać na wsi i swoją przyszłość wiążą z gospodarstwem rodzinnym. Dla tego też na zebraniu wiejskim w dnia 7 sierpnia 2009r podjęliśmy decyzję o przystąpieniu do opracowania planu odnowy wsi Bielki. W tym celu została powołana grupa robocza, której zadaniem było opracowania tego planu.
Chcemy, żeby za kilka lat nasza wieś była miejscem przyjaznym ludziom, w którym będzie można spokojnie żyć i pracować, bez obawy o przyszłość jej mieszkańców. Dzięki programom finansowanym z funduszy europejskich Bielki mają szansę nowoczesnego rozwoju i poprawy jakości życia.
Dodane przez stasinel dnia 19. marzec 2010 22:40Czytaj więcej ˇ 4 Komentarzy ˇ 1563 Czytań - Drukuj
Charakterystyka i położenie miejscowości Bielki
Image and video hosting by TinyPic
Bielki są jedną z 42 miejscowości w Gminie Topólka. Położone na wschodnim obrzeżu gminy, południowo – wschodnim krańcu powiatu radziejowskiego, w województwie kujawsko- pomorskim. Wschodni sąsiad to wieś Rabinowo, a od południowego – wschodu Dęby Janiszewskie, Gmina Lubraniec, powiat włocławski. Od północy graniczą ze wsią Paniewek, Gmina Topólka. Strona zachodnia to wsie Świerczyn i Topólka, a od strony południowej granicę naszej wsi wyznacza rzeka Zgłowiączka lewy dopływ Wisły na wysokości Włocławka.
Image and video hosting by TinyPic

Dodane przez stasinel dnia 27. grudzień 2009 00:00Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 1161 Czytań - Drukuj
Zasoby społeczne mieszkańców miejscowości Bielki
Wieś Bielki liczy 31 gospodarstw,175 mieszkańców, w tym 32 osoby w wieku emerytalnym. Dość liczną grupę mieszkańców Bielek stanowią dzieci i młodzież, to jest 48 osób. Zdecydowana większość mieszkańców wsi to rolnicy, a ich źródłem utrzymania są dochody uzyskane z pracy w gospodarstwie rodzinnym oraz renty i świadczenia emerytalne członków ich rodzin. W związku z niską opłacalnością produkcji rolniczej część mieszkańców, zwłaszcza młodych, by zaspokoić swoje ekonomiczne potrzeby emigruje za pracą poza granice Polski. Emigracja młodych mieszkańców jest przyczyną starzenia się naszej wsi i ma to duży wpływ na rozwój demograficzny.

Dodane przez stasinel dnia 26. grudzień 2009 00:00Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 1829 Czytań - Drukuj
HISTORIA BIELEK - pochodzenie nazwy
Bielki – pochodzenia nazwy nie można jednoznacznie wyjaśnić. Biele, Biel – to trawiaste łysiny śród lasów lub mokradeł, bielem porosłe. Tyle na temat pochodzenia nazwy mówi zapis w XIX wiecznym Słowniku geograficznym Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich. Nazwa miejscowości ma związek z przymiotnikiem biały. Etymologicznie z nim wiąże się wyraz błoto. Obydwa wyrazy wywodzą się z języka praindoeuropejskiego, po zrekonstruowaniu: bhělo – bhŏla. Znaczenie obydwu wyrazów wyjaśnia się masowym występowaniem na bagnach wełnianki ( rodzaj trawy ). Jej białe puszyste główki nasienne pokrywały białą barwą błota. Stąd wywodzi się określenie białość bagien.
Te informacje pozwalają nam snuć przypuszczenie, ze tereny naszej wsi niegdyś były porośnięte lasami, wśród których znajdowały się mokradła, bagna.
Takie ukształtowanie powierzchni nie pozwalało na wczesne powstawanie osad.

Dodane przez stasinel dnia 25. grudzień 2009 00:00Czytaj więcej ˇ 3 Komentarzy ˇ 3549 Czytań - Drukuj
Świetlica Wiejska i jej historia
Image and video hosting by TinyPic
Pomysł budowy świetlicy we wsi Bielki jak wspomnieliśmy w historii wsi zrodził się pod koniec lat 70. W roku 1978, na zebraniu wiejskim podjęta została uchwała o budowie. Wybrano komitet budowy. Mieszkańcy zadeklarowali nie odpłatną pracę przy budowie. Działkę pod budowę przekazał Józef Dębowy. Materiały zostały zakupione z funduszu sołeckiego przy wsparciu finansowym ówczesnej Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Topólce, w zamian za udostępnienie zaplecza gospodarczego na placówkę handlową.

Dodane przez stasinel dnia 24. grudzień 2009 00:00Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 2589 Czytań - Drukuj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

stasinel
28. grudzień 2018
Dzięki za życzenia Dziadkusmiley No i szczęścia w Nowym Roku od Nassmileysmiley

dziadek
22. grudzień 2018
Chyba nie jest aż tak żle. ciekawie żyjemy na tych Bielkach. Wesołych Świąt kochani.

stokrotka
22. grudzień 2018
No, no!! Mikołaj komuś grozi smileyCiekawe kto na Bielkach nabroił najwięcejsmileysmiley

aga30
04. grudzień 2018
OOOjej!! Jakim jestem ważnym gościemsmiley

stasinel
06. listopad 2018
Witaj Aga30!!!! Jesteś naszym złotym jubilatemsmileyt.z 50 gościem na naszej stronie. Bardzo proszę rozgość sięsmileysmiley

xawery
03. listopad 2018
Piękną macie jesieńsmiley Gratulujęsmiley Po wyborach coś Ci napiszę, oczywiście na meilasmiley

adam
30. październik 2018
Dziękuję za wsparcie i gratulacje. Razem daliśmy radę !!!

barek
24. październik 2018
Pozwól że i ja Ci pogratulujęsmiley trzymaj się i do barusmileysmiley

joachimek
24. październik 2018
cieszymy się, cała nasza piątkasmiley gratulacjesmiley

nikos
24. październik 2018
Stanisławie gratulacje! Wiedziałem, że się uda mimo złośliwości konkurencji i władzy smiley

Archiwum

Copyright © 2006

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl